Bļitkas veiksmes formula ir divu ļoti labu aktieru iesaistīšana projektā, kas viņiem abiem patīk. Un forši – lietosim tieši šo vārdu – darbojas abi aktieri. Saturīga izklaide, viens īsts veču gabals. Atis Rozentāls / Kultūras Diena

Lomas sadalītas tā, ka pēc temperamenta pieguļ aktieriem kā speciāli šūts uzvalks, un var redzēt - katrs savā jūtas ļoti labi. Un tā arī spēlē. Garšīgi.
Līvija Dūmiņa / Neatkarīgā Rīta Avīze / Bļitka

"Bļitka" - tas ir dzīvs un sasildošs teātra prieks abās pusēs rampai.

Līga Ulberte / Kroders.lv

Goda teātra gadījumā „jaundzimušais” neatkarīgais teātris skatītāju (patīkami) pārsteidz ar klasisku, tīru, precīzu iestudējumu „Žurka”.
Kitija Balcare, kroders.lv

Izrāde ir godīga un cilvēcīga. Četrus Bļitkas večus – arī režisoru Dž. Dž. Džilindžeru un scenogrāfu Vari Siliņu, kurš radījis autentisku vidi pamestā kinoteātrī, – vieno paaudze ar tās meklējumiem un humora izjūta. Tas nav maz. Henrieta Verhoustinska / Kultūras Diena

30.12
Bļitka!
23.01
Bļitka!

Goda teātrī pirmizrāde pirmajai bērnu izrādei „...ar laimīgām beigām”

Goda teātris informē, ka 10. maijā pirmizrādi piedzīvos teātra trešais iestudējums, bet pirmā izrāde bērniem „...ar laimīgām beigām” Leona Leščinska režijā. Iestudējumam par pamatu ņemta jaunās dramaturģes Rasas Bugavičutes luga „Diegabiksis un Knīpause”.

„Ar Leonu jau sen bija doma, ka varētu iestudēt pasaku par Diegabiksi, bijām jau uztaisījuši gandrīz gatavu dramatizējumu Žaņa Grīvas pasakai,” stāsta Goda teātra vadītājs Kaspars Gods. „Bet tad ar mani sazinājās Rasa, piedāvājot sadarbību. Palūdzu, lai pabeidz mūsu dramatizējumu, bet viņa atbildēja, ka no bruņurupuču dzīves maz, ko saprotot, bet labprāt uzrakstītu lugu par mazu puiku. Tā nu no Grīvas stāsta nav palicis nekas, bet ir radusies jauna oriģinālluga bērniem”.

„...ar laimīgām beigām” ir stāsts par puisēnu Diegabiksi, kuram apnicis, ka visi viņu izrīko un pamāca, tāpēc viņš nolemj doties uz Ameriku, apskatīties, kāda izskatās Disnejlenda, atgriezties un tad to uzcelt šeit. Taču viņš iecerējis, ka visi karuseļi būs tikai viņam vienam. Bet ceļā sastaptā meitene Knīpause, liek viņam saprast, ka vislielāko prieku dzīvē dod draudzība un dalīšanās, tāpēc abi nolemj ceļu turpināt kopā. Un arī Disnejlendu radīt visiem pasaules bērniem.

„Man ļoti patika strādāt ar šo materiālu. Rasa ļoti labi saprata, ko vēlos. Katrā ziņā izrādi mazajiem skatītājiem iestudēt vienmēr ir interesanti. Vissvarīgāk man ir atrast dialogu ar bērniem, runāt ar viņiem kā līdzvērtīgiem par lietām, kas bija svarīgas manā bērnībā un ir svarīgas arī tagad,” stāsta režisors.

„Kā es jūtos, zinot, ka pavisam drīz Goda Teātrī nāks ārā  izrāde "... ar laimīgām beigām"? Absolūti priecīgi! Vispirms jau man patiess prieks, ka uzrakstīju vasarā Godam vēstuli par un ap gribēšanu kaut ko darīt, jo redz, ka mūsu pirmais kopdarbs tūliņ, tūliņ ies gaisā! Nākamais mans prieks ir, ka gan Leons, gan Gods man uzticējās un ļāva Grīvas "Diegabikša" vietā viņiem piedāvāt kaut ko savu, no Grīvas stāsta paķerot impulsus iedvesmai. Trešais prieks ir par aktieriem un viņu attieksmi pret darbu, kas, pēc vien mēģinājuma noskatīšanās, man lika noprast, ka gala rezultāts nesīs gandarījumu gan man, gan viņiem, gan skatītājiem! Un vislielākais prieks man ir par to, ka es pirmo reizi mūžā esmu uzrakstījusi kaut ko bērniem, turklāt uzrakstītais pie viņiem nonāks gatavas izrādes formātā,” savu prieku par sadarbību ar Goda teātri neslēpj jaunā dramaturģe Rasa Bugavičute.

Tā kā Goda teātrim vēl nav sava mājvieta, pirmizrāde notiks Katoļu pamatskolā plkst.12:00. Aicināti visi, kas vēlas izrādi noskatīties. Biļešu cena: 2 Ls , Katoļu pamatskolas skolēniem - 1.50 Ls.

Diegabikša un Knīpauses lomās iejutīsies aktieri – Rolands Beķeris un Agnese Jēkabsone.


Iestudējums tapis ar VKKF atbalstu.

Cik esat gatavs maksāt par teātra izrādes biļeti?

no 1-5 eiro
no 5-10 eiro
no 10-15 eiro