Goda teātra gadījumā „jaundzimušais” neatkarīgais teātris skatītāju (patīkami) pārsteidz ar klasisku, tīru, precīzu iestudējumu „Žurka”.
Kitija Balcare, kroders.lv

Bļitkas veiksmes formula ir divu ļoti labu aktieru iesaistīšana projektā, kas viņiem abiem patīk. Un forši – lietosim tieši šo vārdu – darbojas abi aktieri. Saturīga izklaide, viens īsts veču gabals. Atis Rozentāls / Kultūras Diena

Izrāde ir godīga un cilvēcīga. Četrus Bļitkas večus – arī režisoru Dž. Dž. Džilindžeru un scenogrāfu Vari Siliņu, kurš radījis autentisku vidi pamestā kinoteātrī, – vieno paaudze ar tās meklējumiem un humora izjūta. Tas nav maz. Henrieta Verhoustinska / Kultūras Diena

Lomas sadalītas tā, ka pēc temperamenta pieguļ aktieriem kā speciāli šūts uzvalks, un var redzēt - katrs savā jūtas ļoti labi. Un tā arī spēlē. Garšīgi.
Līvija Dūmiņa / Neatkarīgā Rīta Avīze / Bļitka

"Bļitka" - tas ir dzīvs un sasildošs teātra prieks abās pusēs rampai.

Līga Ulberte / Kroders.lv

30.12
Bļitka!
23.01
Bļitka!

Dērbijas Vergus rādīsim Rīgā!

Svētdien, 16. augustā, Rīgā būs iespējams noskatīties Goda teātra - 2 Spēlmaņu nakts balvām nominēto - režisora Viestura Roziņa iestudēto izrādi par mīlestību un brīvību „Dērbijas vergi”. Lugas autore ir jaunā dramaturģe Ludmila Judina, kas materiālā aprakstījusi savu un režisora pieredzi darba meklējumos Anglijā (saņēmusi nomināciju „Gada sasniegums oriģināldramaturģijā”). Izrāde tiks spēlēta Dirty Deal Teatro telpās, tās sākums plkst. 19:00.

Dērbija ir pilsēta Anglijas vidienē un savā ziņā to varētu nosaukt par Latvijas provinci, jo Dērbijā mīt viena no lielākajām latviešu emigrantu populācijām Lielbritānijā. Veikalos un uz ielām gandrīz vienmēr var dzirdēt kādu sarunājamies latviski, var nopirkt Laimas šokolādi, rupjmaizi un starp latviešiem svinēt Jāņus.

Izrādes pamattēma ir mīlestība. Stāsts par diviem jauniešiem, kuri nolemj doties cīņā ar pasauli uz Angliju, taču, sastopot apstākļus un pazemojumu, cīnoties par un ap naudu, sāk graut to, kas viņiem jau ir – pats būtiskākais – savstarpējā sapratne un mīlestība. Stāsts par cilvēka cīņu ar naudu un to, cik tālu viņš var aiziet, pēc tās dzenoties un neskatoties apkārt.    
    
Kā par iestudējumu teikusi teātra kritiķe Ieva Rodiņa: „Pēc izrādes vēl ilgi domāju par to, cik patiesībā precīzi tajā atklāts varoņu psiholoģiskais noskaņojums – no nesagraujama jaunības maksimālisma, ierodoties Dērbijā, līdz absolūtam fiziskam un garīgam panīkumam, kad zem kājām viss nemanāmi jūk un brūk. “Dērbijas vergi” uzrunā ne tikai tādēļ, ka šis ir viens no pirmajiem emigrācijai veltītajiem Latvijas teātra iestudējumiem, kas nebaidās lietas saukt īstajos vārdos (skat. kaut vai izrādes trāpīgo nosaukumu). Tā ir izrāde, kas, izspēlējot pavisam konkrētas situācijas, tomēr noved līdz plašākam vispārinājumam, liekot domāt par to, vai enerģija, ko veltām, lai izmisīgi dzītos pēc nesasniedzamā (vienalga – naudas vai kā cita), ir tā vērta.”

Lomās Liepājas teātra aktieri – Kaspars Kārkliņš un Anete Berķe (Spēlmaņu nakts nominācija „Gada aktrise 2. plāna lomā).

Iestudējumam palīdzēt tapis mākslinieks Varis Siliņš un mūziķis Emīls Dreiblats.

Biļetes iespējams iegādāties www.bilesuparadize.lv . Biļešu cena EUR 9.

Cik esat gatavs maksāt par teātra izrādes biļeti?

no 1-5 eiro
no 5-10 eiro
no 10-15 eiro