Bļitkas veiksmes formula ir divu ļoti labu aktieru iesaistīšana projektā, kas viņiem abiem patīk. Un forši – lietosim tieši šo vārdu – darbojas abi aktieri. Saturīga izklaide, viens īsts veču gabals. Atis Rozentāls / Kultūras Diena

"Bļitka" - tas ir dzīvs un sasildošs teātra prieks abās pusēs rampai.

Līga Ulberte / Kroders.lv

Lomas sadalītas tā, ka pēc temperamenta pieguļ aktieriem kā speciāli šūts uzvalks, un var redzēt - katrs savā jūtas ļoti labi. Un tā arī spēlē. Garšīgi.
Līvija Dūmiņa / Neatkarīgā Rīta Avīze / Bļitka

Goda teātra gadījumā „jaundzimušais” neatkarīgais teātris skatītāju (patīkami) pārsteidz ar klasisku, tīru, precīzu iestudējumu „Žurka”.
Kitija Balcare, kroders.lv

Izrāde ir godīga un cilvēcīga. Četrus Bļitkas večus – arī režisoru Dž. Dž. Džilindžeru un scenogrāfu Vari Siliņu, kurš radījis autentisku vidi pamestā kinoteātrī, – vieno paaudze ar tās meklējumiem un humora izjūta. Tas nav maz. Henrieta Verhoustinska / Kultūras Diena

Projekta 8. mēnesis - aprīlis*

Pilnīgi neticami, cik ātri skrien laiks. Tikko kā iesākām projektu, bet nu jau tas tuvojas noslēgumam, vēl tikai sunim aste jāpārkāpj, un pirmizrāde būs klāt, tāpēc tagad daudz nekam citam laika neatliek, kā vien daudziem mēģinājumiem, lai pirmizrādē viss izdotos. Viens no nodarbību vadītājiem Varis Siliņš īpaši uzsver: "Gribas uzteikt gan aktierus, gan internāta pedagogus par nepagurstošo strādātprieku, kaut ārā jau īsts pavasaris un saulīte aicina doties laukā!".

Patiešām turpinām aktīvi strādāt - slīpējam idejas, lai izveidotu pēc iespējas foršāku izrādes afišu, modelējam tērpus, balstoties uz jauno mākslinieku idejām par to, kā vajadzētu izskatīties katram no lugas varoņiem un mēģinām, mēģinām, mēģinām!

Taču tad, kādā dienā, kad nogurums darīja savu (un kāds tur brīnums, strādājam taču jau no oktobra), nolēmām iepriecināt mūsu Mazos cilvēkus, sarīkojot viņiem ekskursiju pa Liepājas teātri. Galu galā viņi taču arī paši tagad ir aktieri un ir pelnījuši redzēt, kā teātrī viss notiek no otras puses. Tā nu bērniem bija iespēj izstaigāt visus teātra kaktiņus - gan tos, kur ik dienas var iekļūt skatītājs, gan tos, kur parasti tiek ielaisti tikai teātra darbinieki. Vislielāko sajūsmu un prieku bērniem radīja iespēja pielaikot dažādas parūkas un pielīmēt ūsas teātra frizētavā, nedaudz lielāku bijību bērni izjuta pret skatuvi. Bet diena bija lieliska un prieka pilna - paldies brīnišķīgajai ekskursijas vadītājai Ainai Karelei, kura bērniem pastāstīja to, ko nezināja Varis un Kaspars.


(Par bildēm teātrī paldies Ģirtam Brūnam).

Aprīlī vienā no mēģinājumiem viesojās arī laikraksta "Kurzemes Vārds" žurnāliste Ilze Kļepikova, lai uzzinātu vairāk par projektu un pati savām acīm redzētu, kā mums iet. 16. aprīļa avīzē rakstā "Arī īpašais bērns ir radošs" par to varēja uzzināt ikviens lasītājs. Vieslielāko prieku sagādāja mūsu ludziņas galvenā varoņa Emīla atdzīšanās žurnālistei, ka viņš vienmēr uz nodarbībām ierodoties pirms to vadītājiem, jo nevarot vien sagaidīt mēģinājumus.

Rakstu elektroniski varat izasīt arī šeit: Arī īpašai bērns ir radošs.

Tā nu mums iet. Esam arvien vairāk sadraudzējušies viens ar otru un kopā virzāmies uz skaistu projekta noslēgumu. Evija Siliņa vēl nosaka: "Ar prieku var vērot emocionālu atraisīšanos sākotnējās piesardzības (starpcitu piesardzīgas bija abas mērķa grupas) vietā. Patiesu gandarījumu sniedz pats darbošanās un sarunu process. Neatkarīgi no gaidāmā galaprodukta, ko vērtēs stingrais skatītājs, mēs visi noteikti esam ieguvuši daudz jaunu prasmju un apzinājuši savus slēptos personības resursus, kas arī ir un paliek galvenais projekta mērķis."

Bet par pārējo - jau nākamajā mēneša blogā, jo tad notiks jau pirmās izrādes!

*Projektu finansiāli atbalsta Islande, Lihtenšteina un Norvēģija!


Cik esat gatavs maksāt par teātra izrādes biļeti?

no 1-5 eiro
no 5-10 eiro
no 10-15 eiro