Lomas sadalītas tā, ka pēc temperamenta pieguļ aktieriem kā speciāli šūts uzvalks, un var redzēt - katrs savā jūtas ļoti labi. Un tā arī spēlē. Garšīgi.
Līvija Dūmiņa / Neatkarīgā Rīta Avīze / Bļitka

Goda teātra gadījumā „jaundzimušais” neatkarīgais teātris skatītāju (patīkami) pārsteidz ar klasisku, tīru, precīzu iestudējumu „Žurka”.
Kitija Balcare, kroders.lv

Izrāde ir godīga un cilvēcīga. Četrus Bļitkas večus – arī režisoru Dž. Dž. Džilindžeru un scenogrāfu Vari Siliņu, kurš radījis autentisku vidi pamestā kinoteātrī, – vieno paaudze ar tās meklējumiem un humora izjūta. Tas nav maz. Henrieta Verhoustinska / Kultūras Diena

"Bļitka" - tas ir dzīvs un sasildošs teātra prieks abās pusēs rampai.

Līga Ulberte / Kroders.lv

Bļitkas veiksmes formula ir divu ļoti labu aktieru iesaistīšana projektā, kas viņiem abiem patīk. Un forši – lietosim tieši šo vārdu – darbojas abi aktieri. Saturīga izklaide, viens īsts veču gabals. Atis Rozentāls / Kultūras Diena

Projekta 6. mēnesis - februāris!*

Februāris pienāca ar ļoti labiem jaunumiem - saņēmām ziņu, ka ir pieņemta mūsu projekta pirmā posma atskaite - atviegloti nopūtāmies, jo, lai to sagatavotu, tika veltītas daudzas darba stundas un nosūtīti papīru kalni! Taču tagad tas ir paveikts un varam turpināt radoši darboties.

Vai Jūs zināt, kā pašu rokām uztaisīt burkānu? Mēs Jums parādīsim.

Lūk, vislieliskākais burkāns ir gatavs un jau pēc pāris mēnešiem būs izrādes rekvizīts.

Tātad - viss ir procesā, puse no izrādes jau ir izmēģināta, tagad top jau taustāmas lietas - atsevišķu varoņu kostīmju skices un butaforijas, piemēram, tirgus ainai. Tapuši jau vairāki dārzeņi, visi izskatās ļoti reāli. Domājam, ka, redzot mūsu burkānu, Jūs par to pārliecinājāties!

"Jā, viss ir procesā," saka Kaspars Gods. "Rāmis ir gatavs, tagad sākas interesantākā daļa - to apaudzēt ar reālām lietām - kostīmiem, mūziku u.tml. Ar katru dienu nodarbības paliek arvien interesantākas, bērni daudz vairāk saprot procesu, nu jau izpaušas arī viņu pašu iniciatīva. Viņam piebalso Varis Siliņš: "Gribas paslavēt bērnus - viņi necenšas iekalt galvā tekstu, bet cenšas saprast pašu darbību un teksta jēgu. Līdz ar to arī viņi paši pilnveido un papildina lugas saturu."  Abus nodarbību vadītājus par šādu nosacītas brīvības došanu bērniem paslavē Evija Siliņa: "Tas, ka bērniem nav jākaļ galvā teksti un tiek atļauts nedaudz improvizēt, palīdz bērniem atbrīvoties no trauksmes un nedrošības, ka kaut kas varētu neizdoties. Un tiešām redzams, kā darbošanās un atbildība par iegūstāmo rezultātu jau ir stiprinājusi un pilnveidojusi katra bērna personību."

Darbs turpinās ne tikai bērniem, bet arī viņu atbalsta personālam. Nodarbībās daudz tiek runāts par "izdegšanas sindromu", kas šir ļoti iespējams, ja darbs saistīts ar cilvēkiem, it īpaši pavasarī, kad ķermenis jau tā ir noguris. Mērķa grupā tiek runāts par to, cik būtiski ir nodrošināt izdegšanas sindroma savlaicīgu profilaksi, jo cilvēka imūnā sistēma ļoti strauji reaģē uz psihisku diskomfortu vai pārstrādāšanos, provocējot fiziskas saslimšanas, ko parasti saista ar „vīrusiem gaisā”. Nereti tās ir somatiska rakstura sūdzības vai bieža saaukstēšanās.

Bet... Procesa gaitā var novērot līdz šim nebijušu parādību, proti, bērni ir tapuši nopietnāki un atbildīgāki, redzot reālus izrādes tapšanas rezultātus. Tas iepriecina gan viņus, gan mūs un tieši tas palīdz mums būt veseliem un turpināt darboties. Galu galā līdz pirmizrādei atlikuši vien nieka 3 mēneši!

*Projektu finansiāli atbalsta Islande, Lihtenšteina un Norvēģija!
Cik esat gatavs maksāt par teātra izrādes biļeti?

no 1-5 eiro
no 5-10 eiro
no 10-15 eiro