Goda teātra gadījumā „jaundzimušais” neatkarīgais teātris skatītāju (patīkami) pārsteidz ar klasisku, tīru, precīzu iestudējumu „Žurka”.
Kitija Balcare, kroders.lv

Bļitkas veiksmes formula ir divu ļoti labu aktieru iesaistīšana projektā, kas viņiem abiem patīk. Un forši – lietosim tieši šo vārdu – darbojas abi aktieri. Saturīga izklaide, viens īsts veču gabals. Atis Rozentāls / Kultūras Diena

Lomas sadalītas tā, ka pēc temperamenta pieguļ aktieriem kā speciāli šūts uzvalks, un var redzēt - katrs savā jūtas ļoti labi. Un tā arī spēlē. Garšīgi.
Līvija Dūmiņa / Neatkarīgā Rīta Avīze / Bļitka

Izrāde ir godīga un cilvēcīga. Četrus Bļitkas večus – arī režisoru Dž. Dž. Džilindžeru un scenogrāfu Vari Siliņu, kurš radījis autentisku vidi pamestā kinoteātrī, – vieno paaudze ar tās meklējumiem un humora izjūta. Tas nav maz. Henrieta Verhoustinska / Kultūras Diena

"Bļitka" - tas ir dzīvs un sasildošs teātra prieks abās pusēs rampai.

Līga Ulberte / Kroders.lv

Projekta 2. mēnesis - oktobris!*

Klāt ir oktobris, kad jāsākas nodarbībām gan bērniem, gan viņu atbalsta personām. Tās notiek trīs reizes nedēļā – pirmdienās, trešdienās un ceturtdienās. Pirmo nodarbību 2. oktobrī vada Evija. Viņa ir vienīgā, kas strādā ar abām mērķagrupām.

„Esmu iepazinusies ar brīnišķīgu jauno paaudzi, kaut arī reālais darbs, atzīšos, atšķiras no iepriekš iedomātā. Nav tik vienkārši ielikt jaunos talantus kādā konkrētā rāmī un nodarbību gaitā nākas improvizēt arī man – šķietami nebūt ne tik radošai personībai... Esmu iepazinusi arī otro projekta mērķa grupu – bērnu atbalsta personas. Ir saņemtas konkrētas norādes par atbalsta personu interesējošām jomām, esam vienojušies par sadarbības formu un tematiem. Prieks par cilvēku ieinteresētību savā darbā un bērnu likteņos!”



Evija tur preses konferencē solīto vārdu – viens no viņas mērķiem ir filmēt nodarbības dažādos projekta posmos, lai redzētu, cik ļoti bērni atveras un mainās projekta gaitā. Tā nu viņa regulāri ielavās Vara un Kaspara vadītajās nodarbībās, lai vienkārši vērotu bērnus. Kā saka viņa pati, „saskatu viņu tā brīžu emocijas, sajūtas, dvēseles stāvokļus un meklēju tam pamatojumu. Redzu daudz resursu gan emocionālajā, gan radošajā jomā”.

Protams, ka svarīgākais uzdevums uzsākot projektu, ir savstarpēji iepazīties, atrast vislabāko darbības formu, lai varam veiksmīgi sastrādāties.



Pēc pirmajām nodarbībām, jautājot, kā īsti klājas Varim, viņš stāsta: „Esmu iepazinies ar bērniem, kuru pasaules vīzija, iespējams, ir atšķirīga no miljardiem citu bērnu pasaules skatījuma. Jāatzīstas, ka strādāt nav viegli – reizēm nākas samulst, reizēm- pārbaudīt savas pacietības limitu. Tomēr darbs sniedz gandarījumu un intuitīvi jūtu, ka mūsu ieceres izdosies.”

Pirmajās nodarbībās kopā ar bērniem tiek noskaidrot, kas ir teātris, ko tajā dara, kā darbojas mākslinieki, kas ir scenogrāfi un kā top tērpi. Un tāpat kā lielajiem, arī mazajiem katram ir savs teātris.


Foto: Emīla teātris

Esam vizualizējuši arī dažādus tēlus un pēc tam tos zīmējuši. Šādi, piemēram, izskatās Armanda zīmētais Cilvēkputns.



Mēs esam tikuši arī pie sava logo. Turpmāk Mazo cilvēku vienmēr redzēsiet šādu. Patiesībā bērni radīja katrs savu logo, no kā tika izveidots kopējais.


17.oktobrī bērni ielūdza Eviju apmeklēt rudens skolas pasākumu „Cāļus skaita rudenī”. Pēc pasākuma apmeklējuma viņa vēlreiz apstiprina: „Nav nekādu šaubu, ka mūsu bērni ir talantīgi un ka mums izdosies!”

Un vēl: mēs gribam pateikt lielu paldies internāta skolotājām, kas palīdz jauno aktieru, scenogrāfu, mākslinieku, kā arī nodarbību organizēšanā!!!

Mēs turpinām darboties. Priekšā vēl daudzi interesanti, radoši un iedvesmojoši projekta mēneši. Sekojiet mūsu gaitām arī turpmāk. Jūsu viedoklis mums ir svarīgs. Un jā.. darīsim labus darbus!

*Projektu finansiāli atbalsta Islande, Lihtenšteina un Norvēģija!

 

Cik esat gatavs maksāt par teātra izrādes biļeti?

no 1-5 eiro
no 5-10 eiro
no 10-15 eiro